6 úžasných domácích léčivých receptů na suchou pokožku

Portrait of girl young woman in facial peel off mask isolated on white. Peeling. Beauty and body skin care. Studio shot.

V dnešním článku se zaměříme na problém suché pokožky a jak proti němu bojovat podomácku. Vyrobíme si šest přípravků, které jsou vhodné pro řešení kožních potíží a neškodí pleti a organismu. Všechny recepty jsou složeny pouze ze základních a volně dostupných surovin, které najdete v každém supermarketu.

  • Prvním receptem nebo radou je bylinná koupel. Vhodnou kombinací je máta, heřmánek a šalvěj. Byliny zakoupené vcelku jemně očistěte od nečistot, vložte do látkového pytlíku a ten umístěte do vany. Napusťte nejdříve malé množství horké vody a nechte bylinky vyluhovat. Po vychladnutí dopusťte vanu na požadovaný objem a vykoupejte se. Bylinky budou nejen léčit, ale jejich vůně Vás také zklidní a dá Vám odpočinout po náročném dni.
  • Druhým receptem je mast z medu a cibule. Tu připravíte smícháním těchto dvou surovin. Cibule do medu po chvíli pustí šťávu a v ten moment přidejte pouze kukuřičný škrob na zahuštění směsi. Tou potom potírejte poškozená místa třikrát denně.
  • Třetím zaručeným tipem je používání kokosového oleje a to nejen na vaření. V troše rozpuštěného oleje nechte špetku chilli a po opětovném ztuhnutí můžete mast použít.
  • Čtvrtým přípravkem je ,,jogurtový foulé“, vhodný zejména pro děti a batolata. Jeho příprava je trošku náročnější, ale jeho účinky stoprocentně zaručené. Jogurt vylijte do menšího hrnce a začněte pomalu ohřívat. Jakmile se začne oběvovat pěna jako u mléka, okamžitě jogurt odstavte a přidejte první přísadu – lžíci limetkové šťávy. Po vychladnutí proceduru opakujte a postupně tak do foulé přidejte skořici, anýz a zázvor. Poslední vychladnutí proveďte tak, že ještě teplou směs vložíte do mrazáku. Musí dojít k rychlé změně teploty, aby všechny procesy uvolňující léčivé látky, proběhly úspěšně. Dvacet minut v chladu by mělo stačit, nyní můžete aplikovat.
  • Pátý přípravek není receptem, pouze jakýmsi doporučením. Zkuste ze svého jídelníčku na několik dní vynechat vejce, kávu a kiwi.
  • Poslední a nejlepší recept samozřejmě nakonec. Dvakrát denně po dobu tří týdnů pijte každé ráno teplé mléko se lněným semínkem a lžičkou skořice. Směs Vás zavodní zevnitř a vše se brzy projeví i na pleti.