6 úžasných domácích léčivých receptů na suchou pokožku

Portrait of girl young woman in facial peel off mask isolated on white. Peeling. Beauty and body skin care. Studio shot.

Portrait of girl young woman in facial peel off mask isolated on white. Peeling. Beauty and body skin care. Studio shot.

V dnešním článku se zaměříme na problém suché pokožky a jak proti němu bojovat podomácku. Vyrobíme si šest přípravků, které jsou vhodné pro řešení kožních potíží a neškodí pleti a organismu. Všechny recepty jsou složeny pouze ze základních a volně dostupných surovin, které najdete v každém supermarketu.

  • Prvním receptem nebo radou je bylinná koupel. Vhodnou kombinací je máta, heřmánek a šalvěj. Byliny zakoupené vcelku jemně očistěte od nečistot, vložte do látkového pytlíku a ten umístěte do vany. Napusťte nejdříve malé množství horké vody a nechte bylinky vyluhovat. Po vychladnutí dopusťte vanu na požadovaný objem a vykoupejte se. Bylinky budou nejen léčit, ale jejich vůně Vás také zklidní a dá Vám odpočinout po náročném dni.
  • Druhým receptem je mast z medu a cibule. Tu připravíte smícháním těchto dvou surovin. Cibule do medu po chvíli pustí šťávu a v ten moment přidejte pouze kukuřičný škrob na zahuštění směsi. Tou potom potírejte poškozená místa třikrát denně.
  • Třetím zaručeným tipem je používání kokosového oleje a to nejen na vaření. V troše rozpuštěného oleje nechte špetku chilli a po opětovném ztuhnutí můžete mast použít.
  • Čtvrtým přípravkem je ,,jogurtový foulé“, vhodný zejména pro děti a batolata. Jeho příprava je trošku náročnější, ale jeho účinky stoprocentně zaručené. Jogurt vylijte do menšího hrnce a začněte pomalu ohřívat. Jakmile se začne oběvovat pěna jako u mléka, okamžitě jogurt odstavte a přidejte první přísadu – lžíci limetkové šťávy. Po vychladnutí proceduru opakujte a postupně tak do foulé přidejte skořici, anýz a zázvor. Poslední vychladnutí proveďte tak, že ještě teplou směs vložíte do mrazáku. Musí dojít k rychlé změně teploty, aby všechny procesy uvolňující léčivé látky, proběhly úspěšně. Dvacet minut v chladu by mělo stačit, nyní můžete aplikovat.
  • Pátý přípravek není receptem, pouze jakýmsi doporučením. Zkuste ze svého jídelníčku na několik dní vynechat vejce, kávu a kiwi.
  • Poslední a nejlepší recept samozřejmě nakonec. Dvakrát denně po dobu tří týdnů pijte každé ráno teplé mléko se lněným semínkem a lžičkou skořice. Směs Vás zavodní zevnitř a vše se brzy projeví i na pleti.