Co nás hudební průmysl učí o kráse?

Pojďme nyní nahlédnout pod pokličku hudebního průmyslu a pojďme si společně rozebrat to, co nám hudebníci chtějí skrze svá představení sdělit. Podíváme se na několik vystoupení, probereme komu jsou určená a jaký styl kostýmů, makeupu a líčení užívají a proč.

ebe1644b-42aa-4769-b21a-aa09b39688b7_zpsbc821171

  • Prvním songem je celosvětově známé Call On Me od Erika Prydze. Tento hudební klip jsem záměrně zařadila jako první, protože ukazuje, že i ve sportovním outfitu lze vypadat dobře. Aktérkami klipu jsou ženy ve věku dvacet až třicet let, které cvičí v posilovně na již zmiňovanou písničku. Většina z nich je oblečena do strečových legin různých barev a cvičebního topu. Doplňky jsou voleny také ve sportovním stylu. Jedná se o sportovní čelenku a návleky na holeně, které má většina vystupujících žen. Barevné kombinace poukazují na požitek z tance či sportu a ještě více reflektují myšlenku, že žena může být krásná nejen v sexy topu.
  • Druhým videoklipem je hiphopová klasika Do It To Me od Snoop Doga. V tomto klipu vystupují zejména zaoblené ženy plných tvarů, které se však nebojí obléct do vyzývavého oblečení. Jejich oděv je tvořen krátkými kraťásky v americkém stylu s vyčuhujícími kapsami. Jako top má většina žen bílé nebo černé tílko s výraznými flitry a zdobením, zejména v oblasti poprsí a zad. Celý outfit doplňují hiphopové boty značky Emerald, na kterých jsou také flitry a zdobení a čepice značky NY. Poselství tohoto klipu je také velice jednoznačné. Nezáleží na tom, jakou máte postavu, dobře vypadat můžete kdykoli a kdekoli.
  • Posledním představením, které si nastíníme, je vystoupení Lady Gaga v Las Vegas, které proběhlo minulé úterý v rámci jejího koncertního turné s názvem All For You. Gaga jako vždy šokovala kostýmy, které si ke každé písničce zvolila a opět tak vzkázala světu, že ona se experimentů nebojí a že pokud je člověk se sebou spokojený, nemusí se bát nosit, co se mu zlíbí.