Domácí léčivé recepty

sage-377804_960_720Jako malá holčička jsem si ráda hrávala s babičkou na zahrádce a pomáhala jí pěstovat kytičky a bylinky. Takhle záliba mi vydržela až do dospělosti a ze mě se tak stala jakási přírodní léčitelka na volné noze. Cestuji po celém světě, sbírám rady od zkušených léčitelů a pomáhám tam, kde to je nejnutnější. Za ta dlouhá léta jsem poznala a vyzkoušela mnoho receptů, které mi přinesly úlevu od bolesti, čistější pleť či štíhlejší pas. Ty zaručeně nejlepší a nejjednodušší Vám teď v krátkosti představím. Dodám však, že důležitý je původ jednotlivých ingrediencí – měly by pocházet z vlastní zahrádky či Bio prodejny.

Krásná pleť je to, po čem touží nejedna žena. Můj recept na krásnou pleť se skládá pouze z několika ingrediencí, které jsou k dostání v každém obchodě a nepřijdou nijak draho. Bílý jogurt, kmín, okurka hadovka a citrónová kůra. Jogurt pro zvláčněni pleti, kmín pro její vyrovnání a zpevnění, okurka pro hydrataci a citronová kůra pro doplnění potřebných vitamínů. Okurku nejdříve nakrájíme na drobné kostičky, přidáme k ní nastrouhanou kůru z citrónu a kmín. Necháme odstát na slunci a po dvou hodinách slijeme přebytečnou vodu. Směs pak smícháme s jogurtem a dáme na další dvě hodiny do lednice. Takto uležený přípravek pak aplikujeme na obličej v podobě pleťové masky a necháme působit cca třicet minut. Pro optimální výsledek aplikujeme ráno po probuzení a večer těsně před spaním.

Hebké ruce jsou dalším požadavkem, se kterým za mnou většina žen chodí. Recept je tentokrát ještě jednodušší, než při přípravě pleťové masky. Nachystáme si pouze med, skořici a kukuřičný škrob. Do misky odměříme čtyři polévkové lžíce medu, jednu polévkovou lžíci skořice a dvě čajové lžičky kukuřičného škrobu. Vše vyšleháme a necháme ohřát v mikrovlnné troubě na teplotu lidského těla – při ohřívání stále kontrolujeme. Ohřátou hmotu pak naneseme na ruce v souvislé vrstvě a necháme působit přibližně hodinu až dvě.