Jak makeupem vyřešit ty největší problémy

red-woman-girl-brownProblémy, se kterými se většina žen potýká, nejsou vždy jen ty obrovské pracovní, rodinné či zdravotní. Devadesát devět procent žen řeší každodenní problémy od zazvonění budíku až po zhasnutí noční lampičky. Specialitou, kterou ale nesnáší všechny ženy, je ranní hygiena a kosmetické procedury.

Jen si to představte. Vstanete, posnídáte a pak jdete do koupelny vykonat své ranní rituály. Protože Vám budík zazvonil pozdě, nemáte času na zbyt a potřebujete si pohnout. Pak se ale podíváte do zrcadla a zjistíte, že to co byl ještě včera večer Váš krásný dokonalý obličej, dnes zdobí velký pupínek na nose, ekzém, který máte nejspíš z nového pracího prášku, nebo drobné jizvičky po tom, co jste měla divoký sen a v noci se omylem poškrábala.

Reakce na právě vzniklou situaci pak většinou definuje celý Váš den, protože buď se s problémem rychle vypořádáte a vyřešíte jej, nebo zpanikaříte a celý den pak budete myslet jen na to, zda si Vašich nedostatků někdo všiml či ne.

Řešení ale většinou bývá hned po ruce a tak by neměl být po ránu důvod k panice. Makeup je ta kouzelná hůlka, s kterou napravíte, co noc napáchala. Dá se s ním vcelku rychle vyřešit většina Vašich ranních problémů a nestojí to ani tolik času.

Začněme vyrážkou či ekzémem. Na tu nejdříve aplikujte hojivou mast a nechte působit po dobu čištění zubů, česání či holení. Zaschlou mastičku překryjte tenkou vrstvou korektoru a na ten pak naneste makeup.

Jedná-li se o pupínek, který se přes noc objevil, rozhodně ho nemačkejte. Napáchala byste víc škody, než užitku. Opět použijte korektor pro případné zakrytí bílé hlavičky a zbytek překryjte makeupem jako při běžné aplikaci. Jizvičky od nehtů nejdříve potřete trochou hydratačního krému aby se rychleji a lépe hojily a také aplikujte makeup.

Nic z výše zmíněných postupů Vám nezabere víc, než několik vteřin a výsledek, kterého docílíte, bude k nezaplacení.

Kdy použít makeup
Známe to každá. Ve všední den nás budík vyžene z postele takřka za ranního kuropění a zrcadlo v koupelně nám nemilosrdně odhalí i sebemenší vadu na kráse. Zničehonic, kde se vzal tu se vzal, pupínek, který jsme včera na obličeji ještě neměli. Panika! Není přece možné zúčastnit se důležitého firemního jednání ipad Kasino nebo pracovní schůzky se sebemenším náznakem nedokonalosti. Naštěstí, všechno se dá řešit a je možné nemilou situaci zachránit. Chyba by byla pupínek jakkoliv mačkat. Raději použijte korektor a naneste makeup, který zakryje nedokonalost a dodá mladistvý vzhled.