Jak připravit pokožku na léto

Plánování dovolené a obnova šatníku jsou příjemnými starostmi, které neodmyslitelně patří k letnímu období. Na léto je však potřeba se připravit nejen psychicky. Vaše pokožka bude zřejmě také potřebovat pomoc. Zvažte těchto několik jednoduchých kroků pro bezstarostný přechod ze zimního režimu.

* 1. Základem zdravé a pružné pokožky je hydratace. V zimním období skin hydrationtrpíme nedostatkem slunečních paprsků, a stejně tak naše pokožka trpí kvůli výkyvům počasí. V zimě je vaše pokožka vysušená, potřebuje tak dostatečnou míru hydratace, aby byla připravena na letní opalování. O pleť zářící zdravím se postarají speciální kosmetické přípravky, jež jsou k dostání v každé drogérii. Nebo se můžete pokusit o domácí ošetření. K tomu vám budou stačit přírodní oleje či maska na obličej z medu a mléka.

* 2. Již teď si můžete vytvořit základ pro krásné opalování v létě. Za snědý pigment v našem organismu odpovídá vitamin D. Dostatek vitaminu D zajistí krásně opálený vzhled pokožky po celý rok a také vás ochrání před nepříznivými účinky slunečních paprsků. Vezměte za pravidlo před zahájením sezóny dovolených začít užívat vitamin D. Je k dostání v lékárně ve formě pilulek, alternativně si můžete troufnout na nadměrnou konzumaci mrkve, jež je přírodním zdrojem vitaminu D.

* 3. Další fází přípravy na léto je zbavení se zbytečných chloupků po těle. Tento krok se týká spíše ženské části populace. V dnešní době nemusíte hned sáhnout po žiletce. Existuje spousta možností, jak docílit hladké a hebké pokožky. Mezi nejefektivnější metody patří laserová epilace, jež vás zbaví chloupků jednou a provždy. Tato procedura však vyžaduje několik desítek opakování, s laserovou epilací byste měli začít s předstihem. Pokud nestíháte kosmetické ošetření před dovolenou, operativním řešením je depilace cukrovou pastou. Nejedná se sice o trvalé odstranění chloupků, nicméně efekt hladké pokožky potrvá až 3 týdny. Metoda je to poměrně bolestivá, ale krásný vzhled vaší pleti bude stát za to.