Jak získat lesklé jemné vlasy

brushing-black-straight-silky-hairLesklé jemné vlasy by jistě chtěla každá žena. Jejich tajemství však nespočívá v genech, nebo vlastnostech, které máme po rodičích. Jde především o správný postup při jejich mytí, vybrání vhodných prostředků a jejich správné používání.

První, čeho se musíte zbavit, aby jste měla krásné lesklé vlasy je chemie. Vyhoďte okamžitě všechny šampóny, které Vám nabízí televize a internet, zlikvidujte všechny kondicionéry a dejte sbohem všem balzámům, tužidlům a objemovým pěnám. Tyto produkty vlasům nejenom neprospívají, ale dokonce škodí a to ve velké míře. Fosfáty a sulfany, které jsou v šampónech obsažené, přispívají k lámavosti vlasů, vysušování pokožky, oslabování vlasových kořínků a v některých případech mají za následek i vypadávání vlasů.

Zaměřte se proto především na přírodní vlasovou kosmetiku a produkty, které jsou pouze přírodní. Začátečníkům se doporučuje užívat kopřivový nebo heřmánkový výluh, který v první fázi vlasy zjemní a následně začne i příznivě posilovat.

Výluh připravte zhruba hodinu před mytím vlasů tak, aby se všechny přírodní látky stihly uvolnit a aby výluh také vychladl na pokojovou teplotu. Nejdříve vlasy opláchněte vlažnou vodou, následně teplejší a nakonec co možná nejstudenější vodou. Nechte odkapat či lehce osušte a následně začněte vmasírovávat připravený výluh. Krouživými pohyby postupujte po celé hlavě a zaměřte se především na oblast zátylku a za ušima. Vmasírovaný výluh nechte působit deset až patnáct minut. Po vymezené době výluh opláchněte vlažnou vodou v co možná nejkratším čase. Oplachujte pouze pokožku, konečky vlasů se spláchnou proudem vody.

Takto umyté vlasy rozhodně nebalte do ručníku – může dojít k zapaření hlavy a následnému svědění či zarudnutí. Ručník použijte pouze k osušení vody v první fázi a poté nechte vlasy schnout samy, bez pomoci. Fény či kulmy jsou samozřejmě zakázané a nedoporučují se. Horký vzduch totiž vlasy opět namáhá a vysušuje. Proceduru opakujte dvakrát za sebou v prvních čtrnácti dnech mytí přírodními prostředky, později pak stačí umýt vlasy pouze jednou, jako běžným šampónem.