Krása je všude

beauty-is-everywhere-beauty-quoteKrása je všude, stačí se jen správně dívat a hledat ty krásně věci okolo sebe. Já se o tom přesvědčila při jedné jediné jarní procházce našim městem. Byl to jeden z těch prvních slunečných dnů, když slunce nejen svítí, ale začíná i pěkně hřát. Na cestu po městě Vám stačí svetřík, při nejhorším vesta a kalhoty už taky můžete zkrátit na tříčtvrteční.

Vyšla jsem z domu a zamířila si rovnou do parku. Mohla jsem jít do práce kolem rušné silnice, což je zaručeně kratší, ale já se chtěla dneska jen kochat a užívat si všechnu tu krásu, co začínající jaro nabízí. Hned po několika krocích se mi do cesty připletla malá veverka. Šedá, chundelatá s krásně lesklou srstí a malým oříškem v ruce. Zadívala se na mě svýma černýma očkama a pak zase rychle odhopkala na strom, nejspíš hledat úkryt pro svůj úlovek. Vzhlédla jsem do korun stromů a chvíli jen tak postávala a nasávala to teplo, které ze slunce sálalo.

U fontánky v samotném srdci parku jsem se zastavila podruhé. Na obrubě seděli vrabci a ve fontánce si máčeli hlavičky. Asi ranní koupel, pomyslela jsem si. Na slunci se jim krásně leskla jejich duhová pírka pod křídly a jejich odrazy vytvářely na vodní hladině neuvěřitelný rej všech možných barev. Přišla jsem blíž, smočila konečky prstů do vody a lehce jsem si opláchla obličej.

Při letmém pohledu na hodinky jsem zjistila, že mám trochu naspěch a vyběhla jsem proto z parku jak nejrychleji jsem mohla. Další zdržení jsem si už nemohla dovolit. Poslední věc, kterou jsem stihla a kterou bych nikdy neopomněla, byl můj jediný ranní rituál. Dýňové latté s kokosovou pěnou, které prodávali v pojízdném stánku na rohu budovy s mou kanceláří. Už z druhé strany cesty byla vždycky cítit sladká kávová vůně a všechny možné příchutě a dobroty, které prodavač nabízel.

Pro takové dny se vyplatí vstávat a do té práce dojít. Někdy je prostě na světě krásně.