Makeup rady

nature-model-girls-beauty-girl-hd-987882Každá žena zná ten pocit. Čeká Vás důležitá schůzka, první rande nebo přijímací pohovor a Vy musíte vypadat dokonale. Všechno musí zapadat a nic nesmí být na obtíž. Správný makeup Vás nejen udělá krásnou a zajímavou, ale také Vám dodá pocit sebevědomí a jistoty. Zde je pro Vás několik rad, které byste měla dodržovat, pokud chcete, aby byl Váš makeup prostě perfektní.

  • Podkladový krém je jednoznačnou radou číslo jedna. Pokožka musí být před nanesením makeupu vláčná a vlhká aby nedošlo k ucpání pórů a ,,zdrcnutí“ makeupu. Krém byste měla volit s ohledem na svou pleť a podle stupně suchosti Vaší kůže. Nedoporučuje se v tomto případě volit krémy aromatizované či ovocné – mohlo by dojít k nečekané reakci s makeupem a ten by nemusel dokonale přilnout. Nanášení krému provádějte vždy pod silným světlem a ujistěte se, že nikde nebudete mít příliš silnou vrstvu.
  • Druhým krokem je nanesení základního makeupu. I zde je nutné vybírat dle aktuálního stavu Vaší pokožky. Světlé tipy by měly volit světlý makeup a naopak. Přechody, které vznikají při použití špatného odstínu, rozhodně na nikoho dojem neudělají. Makeup naneste prstem na několik výchozích bodů. Mezi obočí, na nos, bradu, tváře a doprostřed čela. Krouživými pohyby pak vše vmasírujte do pokožky a postupujte vždy odshora dolů. Stále se také ujišťujte, že je makeup roznesen rovnoměrně.
  • Finálním krokem je pak doupravení obličeje – nanesení rtěnky, pudřenky, očních stínu a řasenky. Pudr musí být vždy kompatibilní s odstínem Vašeho makeupu a neměl by být příliš suchý. Lesklé pudry se nedoporučují, obličej po jejich nanesení vypadá umaštěně. Oční stíny volte vždy s ohledem na příležitost a oděv, nikdy pouze podle toho, která barva je zrovna Vaše nejoblíbenější. O rtěnce platí to samé a vždy se raději třikrát zamyslete, jestli je zrovna tak výrazná rtěnka opravdu nutná.

Vše doplňte vhodnými náušnicemi a náhrdelníkem a nezapomeňte na úsměv, ten za Vás udělá polovinu práce.