Mýty o kráse

Aby se člověk udržel ve formě, musí stále cvičit, zdravě se stravovat, dostatečně odpočívat a provádět řadu dalších procedur jako depilace, epilování, zastřihávání, barvení apod. Co je ale na poli krásy omyl a čemu byste měla přestat věřit?

240473423_4bc056cd64_o

  • Používáním žiletky při holení Vám zesílí a ztmavnou chlupy. Tohle je první omyl, kterému mnoho lidí věří. Jedná se ale pouze o optický klam, kdy při holení odstraníte konec chloupku – úzkou část a zůstane jen tlustší část. Proto pak chloupky vypadají větší a tmavší.
  • Pokud budete pít dostatečné množství vody, nebudete mít problémy se suchou kůží. Omyl. Přísun vody je základ pro správnou funkci orgánů a tělesných pochodů a to včetně správného fungování kůže. Tento fakt je známý, avšak pokud se jedná o zdravě vypadající lesklou pokožku, musíme poukázat zejména na kožní maz, který její vláčnost a hydrataci způsobuje. Pleť Vám tedy konzumace několika litrů vody denně nenapraví.
  • Rychlejší růst vlasů v chladných podmínkách. Tato teorie se také neukázala jako správná, protože samotný růst vlasů je záhadou. Někdy totiž vlasy rostou rychle, jindy pomalu, někomu mohou dosahovat délky několika metrů a někdo se musí spokojit s pár desítkami centimetrů. Těhotenství je také velice specifickým obdobím, co se růstu vlasů týče. Hormony způsobují rychlejší růst vlasů, ale s počasím to bohužel nemá co do činění.
  • Díky opakované depilaci přestanou chloupky růst. Ani po dvaceti letech opakování tohoto procesu se nemůžete zbavit všech chloupků. Vlas sice vytrhnete z cibulky, ale tu jako takovou nepoškodíte. Zde pomáhá pouze laserové odstranění či ultrazvuk.
  • Častým stříháním vlasy zesílí a zpevní. Opět tu mluvíme o jakémsi optickém klamu, který nám je místo skutečnosti podsouván. I kdyby mělo stříhání vašich vlasů probíhat každý den, nic to nezmění na jejich objemu, kvalitě či pevnosti. Jde především o zbavení vlasů jejich roztřepených a polámaných konečků. Odstraněním těchto poškozených částí vlasu tak docílíte zdravějšího vzhledu, samotné vlasy jako takové však nijak nezesílí.