Mýty o nehtech

1341836938-shutterstock_85923001Jako malá holčička jsem si kousala nehty. A přiznejte se – kdo to nedělal? Rodiče mi kupovali kyselé laky, abych se tento zlozvyk odnaučila, kupovali mi žvýkačky, abych mohla kousat nebo spíš žvýkat něco jiného, nebo mě nutili nosit po domě rukavice, abych se k nehtům jednoduše nedostala. Svého zlozvyku jsem se zbavila až v devatenácti letech. Dovedla mě k tomu prostá shoda náhod. Jednoho nudného školního dne jsem brouzdala internetem a narazila na článek, který se věnoval nehtům, faktům o nich a mýtům, které nehty provázejí. Fakty nebo mýtus? Tak zněl název článku. Začetla jsem se do něj a od té doby si prostě nehty nekoušu. Řeknu Vám proč.

  • Důvod číslo jedna – pod nehtem se ukrývá nejvíce bakterií, které můžeme kde na lidském těle najít. Srovnejme si nehet například s klávesnicí u počítače. Pokud se o počítač staráte, víte, že monitor či touchpad umyjete snadno. Nejhorší je ale vyčistit klávesnici – všechny ty malé záhyby a rohy plné prachu, vlasů a odumřelé kůže. Nehty pak vypadají úplně stejně.
  • Fakt číslo dvě – četnost mytí. Abychom udrželi nehty stoprocentně čisté, museli bychom je mýt a kartáčkovat nejméně 35 krát denně. To jaksi v našich silách není.
  • Mýtus číslo jedna – nehty rosou v závislosti na ročním období. Zima zpomaluje rychlost růstu, jaro a léto naopak růst urychlují. Tohle bohužel neplatí u nehtů a vlasů ani u dalších kožních ,,mutací“. Vše je dané geneticky a za rychle rostoucí vlasy můžete tedy poděkovat jen a jen svým rodičům a prarodičům.
  • Druhý mýtus byl vyvrácen již před mnoha lety, stojí však za zmínku. Bílé půlměsíčky u nehtového lůžka prý kdysi značili spojení s hvězdami a jinými planetami a jejich stlačováním bylo možné otevřít mezi těmito světy portály. Je zcela jasné, že v tomto případě se jedná o mýtus a jediné, co si z mačkání nehtů odnesete, budou zdravotní problémy.

Závěrem tu máme fakt nebo jakousi radu, který ocení zejména ženy. Mužům při výběru partnerky nezáleží na barvě laku na nehty, který žena používá.