Nejlepší způsob nanášení očního makeupu bez použití linky

eye-881884_960_720

    • První věcí, kterou musíte udělat, než začnete s očním prostorem pracovat, je umytí a očištění pleti od všech nečistot. Permanentně neodlíčená pokožka je totiž velice nezdravá a trpí vysušováním a nedostatkem kyslíku. Pokud máte s odstraněním makeupu problém, použijte tělové mléko, na to jemné tonikum a vatový tampónek pro jeho odstranění. Hydratační krém se také považuje za možnou variantu odličovacího přípravku. Vynechte ale víčka, aby na nich později drželo Vaše líčení.
    • Barva prostoru kolem očí je dalším důležitým faktorem při líčení. Snažte se barvu pleti sjednotit a dodat jí jednotný odstín. Zamaskujete tak i tmavé kruhy pod očima, které poukazují na únavu nebo vyčerpání. Nejsnazší je pro tento krok použít korektorovou tyčinku, kterou nejdříve otestujte na vnitřním zápěstí a pokud je barva vyhovující, aplikujte. Prstem roztírejte korektor ve směru od očí ke tvářím do ztracena. Pleť nakonec fixujte matným pudrem a trochu naneste i na oční víčka.
    • Krok číslo tři jsou oční stíny. Fantazii se meze nekladou a tak můžete použít jednu vraznou barvu nebo celou škálu barev. Vždy však dbejte na to, aby oči nebyly přeplácané a aby ladily ke zbytku outfitu a Vašemu stylu. Nejdříve naneste barvu, kterou chcete použít ve středu víčka. Středně světlá či světlá je nejlepší volbou. Oblast těsně pod očí pak ozdobte světlým odstínem a s ním také zvýrazněte nadočnicové oblouky. Prohlubeň víčka pak zvýrazněte tmavším odstínem, který opatrně nanášejte jemnými tahy a rozetřete do poloviny oka. Tmavě modrá, fialová či hnědá by měly do tohoto prostoru perfektně sedět.

Je čistě věcí vkusu, zda preferujete výrazně líčení a troufnete si extravagantní oční stíny použít i přes den. Odborníci na krásu z očního studia GamingClub však vřele doporučují k očnímu makeupu přistupovat s rozvahou a rozhodně nezapomínat na základní pravidlo, že méně je občas více.

Extravagantní líčení a oční stíny se pak doporučují pouze k příležitostem, které jsou k tomu vyhrazené. Karnevaly, maškarní bály či tématické firemní večírky. Obličej by obecně neměl vypadat jako pouťová atrakce a měl by na okolí působit seriózním a stylovým dojmem. Pamatujte, že oči jsou to první, čeho si na Vás lidé všimnou a proto byste jim měla věnovat zvýšenou pozornost a péči.