Nové střihy krátkých vlasů, kterými jsme posedlí

Roka-Hair2Koncem února se na pražském výstavišti konal mezinárodní kadeřnický a holičský veletrh, kterého se účastnila evropská špička tohoto oboru. K vidění bylo nespočet módních přehlídek, prezentace značek vlasové a nehtové kosmetiky, stánky firem zaměřující se na vlasové doplňky a trendy a samozřejmě spousta kadeřnických soutěží v závislosti na délce a barvě vlasů nebo s ohledem na příležitost, kde bude účes nošen. Já se bohužel tohoto veletrhu mohl účastnit jen v omezeném čase a tak jsem kromě několika prezentací a stánků navštívil pouze jedinou přehlídku – Hity ve střihu krátkých vlasů.

Přehlídka se konala ve čtyři hodiny odpoledne, takže výstaviště bylo doslova přeplněné návštěvníky a praskalo ve švech. Mě se po půlhodinovém boji podařilo dostat až do první řady a tak jsem se mohl konečně uklidnit a soustředit se na to, co mělo přijít. Nachystal jsem si zápisník a tužku, fotoaparát a čekal. Zanedlouho přišla na molo hlavní designérka, všechny přítomné náležitě uvítala a přehlídku stručně a v krátkosti zahájila.

Dal jsem se tedy do zapisování poznámek a po přehlídce jsem měl blok téměř plný. Všechny poznámky jsem následně shrnul do několika vět.

Hitem následujících několika měsíců se stanou elegantní střihy krátkých vlasů. Délka účesu se bude průměrně pohybovat v rozmezí takzvaného ,,mikáda“, ale doplní ji extravagantní prvky jako náhodné zkrácení, jakýsi ,,zub“ ve vlasové rovině nebo podbarvení výraznými barvami. Oblíbenou barvou přehlídky a potencionálním hitem se staly křiklavá růžová, fialová a sněhově bílá. Tyto barvy byly použity vždy samostatně, výjimečně v kombinacích a z devadesáti pěti procent pouze u dámských střihů. Bílou barvu pravděpodobně zahlédneme i u mužů, vždy ale v rozumné míře.

Co se týče dalších barevných kombinací, v nové sezóně se můžeme těšit na odvážné přelivy a barvení vlasů ve stylu “ombré”. Zdá se vám, že s krátkými vlasy si o ombré můžete jen nechat zdát? Odborníci Jack Pot City na to mají jiný názor! Nenechte se omezovat a dopřejte si vytouženou změnu i pokud jste majitelkou mikáda.

Mikádo střih bude doplněn ofinou, která se stane výrazným prvkem pouze v případě, že vlasy nebudou vzadu dobarveny některou z již zmiňovaných barev. Ofinu uvidíme buď elegantně zarovnanou nebo lehce zkosenou na pravou stranou. V obou případech se také v ofině objeví jeden či dva barevné proužky.