Proč jediné, co potřebujete, je krásná vláčná pokožka

Co je první věcí, kterou si na člověku všimnete? Oči? Rty? A na co se soustředíte během zbytku Vašeho rozhovoru?

MicroneedlingKdyž někoho potkáte poprvé, jistě Vás zaujmou jeho oči nebo tvar rtů. Pokud s ním ale trávíte víc času, dáte se automaticky do monitorování celého jeho obličeje, gest a posunků. Proto naší vizitkou na veřejnosti nebývá to, jaké oči máme, ale to jak vypadá náš obličej, vlasy či pokožka. Tu totiž vystavujeme světu na obdiv dvacet čtyři hodin denně. Měli byste se o ni proto pečlivě starat a věnovat jí dostatek pozornosti.

Pleť je sice dobře fungující mechanismus, ale spousta okolních vlivů narušuje jeho chod a fungování. Pokožka nám v těle zadržuje vláhu a tekutiny a chrání naše ,,vnitřní já“ před celým světem. Tato schopnost ale s věkem slábne a to především díky špatné životosprávě, stárnutí či nedodržování pitného režimu.

  • Prvním a zároveň nejjednodušším krokem ke zdravě vypadajíc pokožce je dodržování pitného režimu. Tři nebo čtyři litry tekutin denně by měly být dostatečným množstvím pro správnou funkci pokožky.
  • Rada číslo jedna je spojená s vodovými spreji, které se v posledních letech dostávají do popředí a záskávají si oblibu mnoha žen. Poprášení vodou je zejména v letních měsících velmi osvěžující a navíc hydratuje pleť jednoduchým způsobem. Přípravky tohoto typu jednoduše vyrobíte doma nebo můžete zakoupit v drogeriích s různými doplňujícími vlastnostmi.
  • Velice oblíbeným artiklem v boji se suchou pokožkou je užívání všemožných hydratačních krémů, mastí či jiných doplňků. Trh je těmito produkty doslova přeplněn a je tak jen na Vás, zda sáhnete po krému s kokosovou dužinou či spreji s aloe vera. Krém jako takový by měl pak sám hydratovat a také přitahovat okolní vlhkost a dodávat tak pokožce tekutiny postupně. Pozor dávejte také při výběru krému s ohledem na Váš typ pleti.

Aby jste tedy vypadali zdravě, sebejistě a spokojeně je krásná a vláčná pokožka to jediné, co potřebujete k úspěchu.