Známé kosmetické produkty v České republice

Kosmetické produkty v České republice můžeme rozdělit do několika kategorií. Domácí produkty, které pochází z České republiky, importované kosmetické produkty a podomácku vyrobené produkty určené zejména blízkým a přátelům.

Importované značky kosmetiky se v České republice těší veliké oblibě a to od laků na nehty přes vlasové přípravky až po pleťové masky nebo tonika. Mezi jednoznačně nejoblíbenější patří produkty německé společnosti Fa, která český trh zásobuje především produkty jako sprchové gely, šampóny, deodoranty a antiperspiranty.

unilever_doveHned za Fa se řadí také německá značka Dove, která se zaměřuje především na ženy staršího věku a na boj proti projevům stárnutí. Nejvyhledávanějšími produkty této značky jsou pak pleťové krémy, krémy na ruce, gely proti celulitidě či různé přípravky na vyhlazení vrásek a hydrataci pleti. Třetí nejoblíbenější importovanou značkou je americký Playboy. Ten cílí především na mládež a nabízí přípravky jako voňavky, deodoranty, sprchové gely či drobnou doplňkovou kosmetiku.

Kategorii domácích produktů na první příčce zastupuje jednoznačně Indulona. Tato značka má v České republice dlouholetou tradici a její produkty se orientují zejména na péči o pokožku a tělo. Známá je především díky svým krémům na ruce nebo pleťovým vodám. Druhou velmi oblíbenou značkou je Dermacol, také již tradiční výrobek, který má na českém trhu své výsostné postavení. Dermacol je specifický svým zaměřením na osoby s citlivou či nemocnou pokožkou a specializuje se na výrobu krémů. Krémy od Dermacolu sice stojí víc, než klasická Indulona, ale jeijch kvalita je nedocenitelná. Fabriky této firmy jsou speciálně upraveny tak, aby veškeré prostředí, ve kterém výroba krémů probíhá bylo naprosto zdravotně nezávadné a výsledný produkt se nedostal do kontaktu se žádnými škodlivinami.

Poslední výše zmíněnou kategorií jsou domácí produkty, které jsou populární po celé České republice a troufnu si říct, že i po celém světě. Tyto produkty se sice nepyšní dlouhou trvanlivostí, ale jsou vyráběny s láskou a ta mnohdy lečí víc, než cokoli jiného.