Zrcadlo krásy

maxresdefaultOči – zrcadlo krásy. Spatříme v nich všechno. Bolest i radost, nenávist i lásku, lhostejnost či náklonnost. Není to ale pouze duše, kterou nám oči odhalují. Poznáme z nich také mnohé zdravotní neduhy a problémy či nedostatky. Kolem a kolem, když se setkáte s novým člověkem, první, co na něj spatříte budou pravděpodobně oči. Ty Vás buď zaujmou nebo nechají chladným. Proto je důležité o oči správně pečovat a věnovat jim pozornost.

Kolem očí je totiž pokožka na celém lidském těle nejjemnější a potřebuje tu nejlepší péči. Unavená pokožka pak na stres, nedostatek spánku nebo jiné obtíže reaguje ztmavnutím a objevují se tak ,,kruhy pod očima“. Námahu pokožky způsobuje také mimické svalstvo, které v této oblasti pracuje velmi často a intenzivně. Pláč, smích, údiv nebo překvapení, to vše se na pokožce podepisuje a zanechává stopy. Věk je také faktorem, který má na stárnutí vliv. Pokožka časem ztrácí svou pružnost a flexibilitu a mnohem rychleji se vysušuje.

Pomocníkem při problémech v těchto partiích je zejména správná volba kosmetiky a doplňků. Tak jako se každé zrcadlo musí leštit, i Vaše oči potřebují udržovat. Naprostým základem je dobré odlíčení před spaním a umytí pokožky kolem očí. Nedokonalé odstranění řasenky, makeupu či dalších zkrášlujících přípravků má za následek ucpávání pórů a rychlejší nástup projevů stárnutí. Vhodné pro odlíčení jsou především zvláčňující krémy a tonika, která pokožce dodají dostatek energie pro regeneraci a odpočinek. Přípravky nesmí oči dráždit a způsobovat řezání či pálení.

Máte už oči podrážděné? Je jedno jestli z únavy, prašných cest nebo nešetrným odlíčením. Dopřejte jim bylinkovou lázeň nebo použijte výplach borovou vodou či dalšími speciálními kapkami z lékárny. Domácí recepty se také velice osvědčují a jedním z nejúčinnějších a nejznámějších je heřmánkový studený obklad. Heřmánek vyluhujte asi dvacet minut v horké vodě, do které namočte kapesník a nechte vychladnout. Studený obklad pak přikládejte na oči a průběžně propírejte ve výluhu.